Nejčastější otázky

Jak lze objednat předplatné?

Předplatné časopisu lze objednat on-line na našem webu, kde si vyberete druh předplatného a následně přistoupíte k jeho objednání vyplněním formuláře. Dále můžete objednávat zasláním e-mailové zprávy nebo osobně na adrese redakce.

Kdy obdržím první číslo objednaného předplatného?

Hlavní expedice probíhá do pěti pracovních dnů po vydání časopisu. Časopis nemá pevně dané datum vydání. Náhradní expedice - tzv. doposílka, je expedována 1x měsíčně uprostřed mezidobí mezi termíny hlavní expedice ale její přesný termín není garantován. Při objednání předplatného v mezidobí posíláme první číslo většinou do pěti dnů od připsání platby na náš účet.

Musím provést platbu složenkou?

Platbu není nutné hradit složenkou, kterou jste obdrželi a lze dle údajů na složence provést platbu bankovním převodem. Důležité je při platbě správně uvést údaje o platbě včetně variabilního symbolu, dle kterého je platba následně zpracována. Pokud zapomenete uvést variabilní symbol a platbu jste odeslali z účtu na jméno předplatitele, platbu si dle jména spárujeme.

Kdy a jak získám podklady k úhradě předplatného?

Při objednávce přes on-line formulář na našem webu obdržíte po zpracování objednávky automatický e-mail s údaji pro provedení platby objednaného předplatného. V ostatních případech obdržíte podklady k úhradě včetně složenky nejpozději s prvním odeslaným výtiskem časopisu. Pokud jste v objednávce uvedli e-mailovou adresu, můžete podklady k úhradě obdržet dříve než s prvním odeslaným výtiskem.

Mohu předplatné někomu zaplatit jako dárek?

Ano, předplatné je možné objednat i jako dárek. Při objednávce vyberte možnost "darovat předplatné", v běžném formuláři zadejte u položky způsob doručení "Na následující adresu". První adresa je pak Vaše, jakož to plátce, a druhá je pak doručovací, tedy adresa obdarovaného. Zároveň je možné na našich stránkách stáhnout dárkový certifikát, který obdarovanému předáte.

Obdržím potvrzení o provedené platbě předplatného?

Potvrzení o přijaté platbě zasíláme pouze na požádání. Uhrazené předplatné poznáte podle doručení prvního předplaceného čísla.

Je možná platba kartou?

Ano, je možné provést platbu předplatného kartou při on-line objednávce.

Jak si zajistím prodloužení předplatného?

Před koncem předplatného obdržíte e-mailem nebo dopisem (spolu s časopisem) podklady k úhradě předplatného na další období. Pokud již předplatné dále nechcete, stačí odeslat e-mail nebo dopis. Pokud včas neprovedete platbu předplatného na další období, je distribuce časopisu automaticky ukončena.

Jak mám reklamovat nedoručení předplaceného časopisu?

Zadat reklamaci z důvodu nedoručení, poničení nebo nekompletnosti konkrétního čísla lze zavoláním do redakce nebo odesláním e-mailu na casopis@hostbrno.cz.

Kdy mám očekávat doručení předplaceného časopisu?

Hlavní expedice probíhá do pěti pracovních dnů po vydání časopisu. Časopis nemá pevně dané datum vydání. Časopis většinou vychází v druhé půlce daného měsíce. Náhradní expedice - tzv. doposílka, je expedována 1x měsíčně uprostřed mezidobí mezi termíny hlavní expedice ale její přesný termín není garantován. Při objednání předplatného v mezidobí posíláme první číslo většinou do pěti dnů od připsání platby na náš účet.

Kdy a jak obdržím dárek, který je součástí předplatného?

Dárky jsou zpravidla odesílány samostatně a nezávisle na odeslání časopisu. Rozesílání probíhá až po obdržení úhrady předplatného, a to zpravidla do 2 týdnů. Ve většině případů jsou dárky odesílané jako balík do ruky nebo doporučená zásilka přes Českou poštu.

Jakým způsobem probíhá doručování časopisů?

Časopisy jsou baleny do PE fólie a odesílány jako tisková zásilka přes Českou poštu. Každé číslo Vám tedy doručí Váš poštovní doručovatel do poštovní schránky s běžnou poštou. V případě, že by zásilka byla rozměrnější a nevešla se do schránky, pak bude zásilka uložena na Vaší místní poště a obdržíte oznámení o uložení zásilky.

Pokud ani zde nenajdete odpověď na Vaši otázku, neváhejte nás kontaktovat. Spojit se s námi můžete telefonicky na čísle 725 606 144 nebo e-mailem na casopis@hostbrno.cz.